[flash]
[flash]

Energooszczędnie - naturalnie!

Projekt skupia się na otwartych prezentacjach technologii energooszczędnego budownictwa na imprezach masowych – targach, festiwalach, itp. odbywających się w sezonie letnim na terenie całego kraju.

Na imprezach masowych prezentowane jest stanowisko składające się z namiotu wyposażonego w TV oraz model ściany wykonanej w naturalnej technologii energooszczędnej (Strawbale).
Towarzyszy temu instalacja fotoogniw słonecznych z których zasilane jest oświetlenie stanowiska oraz prezentacje multimedialne wyświetlane w namiocie (komputer + TV).

Zasięg projektu obejmuje całą Polskę ze względu na uczestników imprez plenerowych, odbywających się w co najmniej 7 województwach: mazowieckim, podlaskim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim. Na tym terenie odbywają się największe i najbardziej popularne imprezy plenerowe, w tym festiwale muzyczne.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Informacje o projekcie oraz mapa imprez na stronie http://budownictwogliniane.zielonewrota.pl/

Organizator:
Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”

Partnerzy:
- Stowarzyszenie Inicjatyw Budownictwa Alternatywnego, Wołczyn, woj. opolskie
- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, Łódź
- Fundacja Cohabitat, Warszawa
- Grupa Earth-Heart, Białystok 


Działalność Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju Agro-Group jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

statystyka