[flash]
[flash]

„Zielony Ekran – program filmowej edukacji ekologicznej”

Program filmowej edukacji ekologicznej “Zielony Ekran” opiera się na pełnometrażowych filmach fabularnych oraz krótkometrażowych filmach edukacyjnych dostosowanych do wieku odbiorców – uczniów starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i młodszych klas szkoły średniej.

Publikacja do pobrania: http://www.eko.pb.bialystok.pl/zielony_ekran/zielony_ekran.htm
Aby pobrać kliknij Link

Filmy zostały odpowiednio dobrane pod względem treści, łączących akcję fabularną z działaniami na rzecz ochrony środowiska.
Ideą Programu “Zielony Ekran” jest przedstawienie problemów środowiska przyrodniczego w sposób jak najbardziej atrakcyjny dla młodzieży wychowanej na “rzeczywistości obrazkowej”. Program opiera się na 23 filmach obejmujących swoją tematyką szeroko pojętą ochronę środowiska. Z założenia nie są to filmy czysto edukacyjne, ale przygodowe filmy dla dzieci i młodzieży, których przesłaniem jest idea ochrony przyrody.
Publikacja zawiera materiały pozwalające na wprowadzenie Programu “Zielony Ekran” w każdej zainteresowanej szkole. Scenariusze zajęć oraz materiały uzupełniające dla nauczyciela i uczniów zostały przygotowane w sposób, który umożliwia ich łatwe zastosowanie w praktyce. Materiały edukacyjne są uzupełnieniem poruszanego problemu środowiskowego do wykorzystania przed projekcją oraz w dyskusji po projekcji filmu. Przyjęta forma pozwala na wygodne powielenie materiałów dla uczniów, które wykorzystane jako uzupełniająca zajęcia ulotka, dostarczą dodatkowych informacji na tematy poruszane w czasie zajęć.
Podczas realizacji zajęć w oparciu o proponowane scenariusze, zalecane jest wykorzystywanie materiałów dodatkowych, zarówno załączonych przy konspektach, jak i pochodzących z literatury polecanej w bibliografii.


 


Działalność Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju Agro-Group jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!

statystyka